- In stock
Wired headphones Beyerdynamic Studio DT 900 PRO X, black
Wired headphones Beyerdynamic Studio DT 900 PRO X, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEYERDYNAMIC, Beyerdynamic |
| Model | DT 900 PRO X |
| Color | Black color |
| Frequency range | 5 - 40000Hz |
| Maximum input power | 100mW |
| Resistance | 48 Ω |
| Sensitivity | 100 dB |
| Built-in microphone | No |
| Microphone type | - |
| Connection | Mini XLR, 3.5 mm mini jack |
| Cable length | 3 years |
| Wireless | No |
| Lighting | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | Passive |
| Weight | 1.262 kg. |
| Length | 115 mm. |
| Width | 215 mm. |
| Height | 230 mm. |
| Country of manufacture | CN |