- In stock
Wired headphones Beyerdynamic Studio DT 700 PRO X, black
Wired headphones Beyerdynamic Studio DT 700 PRO X, black



Wired headphones Beyerdynamic Studio DT 700 PRO X, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEYERDYNAMIC, Beyerdynamic |
| Model | DT 700 PRO X |
| Weight | 350 g, 1.264 kg. |
| Color | Black color |
| Frequency range | 5 - 40000Hz |
| Maximum input power | 100mW |
| Resistance | 48 Ω |
| Sensitivity | 100 dB |
| Built-in microphone | No |
| Microphone type | - |
| Connection | Mini-XLR |
| Cable length | 3 years |
| Wireless | No |
| Lighting | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 120 mm. |
| Width | 215 mm. |
| Height | 230 mm. |
| Country of manufacture | CN |