- In stock
Wired headphones Baseus Encok HZ11, white
Wired headphones Baseus Encok HZ11, white



Wired headphones Baseus Encok HZ11, white
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BASE, Baseus |
| Model | Encok HZ11 |
| Weight | 39 grams, 0.046 kg. |
| Color | White color |
| Speaker diameter | 10 mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | On the wire |
| Connection | AUX |
| Cable length | 1.2 m |
| Wireless | No |
| Volume control | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise suppression system | None |
| Length | 30 mm. |
| Width | 71 mm. |
| Height | 168 mm. |
| Country of manufacture | CN |