- In stock
Wired headphones Aiwa ESTM-30, black
Wired headphones Aiwa ESTM-30, black



Wired headphones Aiwa ESTM-30, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | AIWA, Aiwa |
| Model | ESTM-30 |
| Weight | 13 grams, 0.035 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 10 mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 16 Ω |
| Sensitivity | 105 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Connection | 3.5mm |
| Cable length | 1.2 m |
| Volume control | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 25 mm. |
| Width | 50 mm. |
| Height | 135 mm. |
| Country of manufacture | CN |