VENTION Vention OpenBeat BT 5.4 BK wireless headphones, black
VENTION Vention OpenBeat BT 5.4 BK wireless headphones, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Calls/Music/Sport/Everyday |
| Product type | Headphones |
| Protection features | Waterproof |
| Headset type | Binaural |
| Housing material | Plastic |
| Charging case | Yes |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-A |
| Additional equipment | bow |
| Frequency response (music mode) | 50 - 16000 Hz |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Wireless range | 10 m |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HSP |
| Battery voltage | 5 V |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 40 mAh |
| Microphone type | Built-in |
| Warnings | Keep away from children., Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks., Do not use near sources of heat or flame. |
| Headphone sensitivity | 96 dB |