-
−15%
Vention SoundMate BT 5.3 wireless headphones, black
Vention SoundMate BT 5.3 wireless headphones, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Width | 167 mm |
| Height | 192 mm |
| Depth | 104 mm |
| Product type | Headset |
| Wearing style | Ear-hook |
| Shooting distance | 10 m |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Quantity | 1 |
| Charging case | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Right earpiece battery capacity | 50 mAh |
| Operating time | Up to 20 hours |
| Left earpiece battery capacity | 50 mAh |
| Battery capacity (charging case) | 400 mAh |
| USB C output ports | 1 |
| Microphone type | Built-in |
| Warnings | Keep away from children., Do not use near sources of heat or flame., Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks. |
| Ear coupling | On-ear |