Vakoss LT-437EX headphones/headset Wired In-ear Music Black
Vakoss LT-437EX headphones/headset Wired In-ear Music Black





Vakoss LT-437EX headphones/headset Wired In-ear Music Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Headset type | Binaural |
| Product type | Headset |
| Plug and Play | Yes |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Music |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
| Bluetooth | No |
| USB connectivity | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| 2.5 mm connector | No |
| Microphone type | Not available |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Maximum input power | 20 mW |
| Impedance | 32 Ω |
| Acoustic system | Closed |
| Headphone sensitivity | 103 dB |
| Ear coupling | Intraaural |