- In stock.
STEREO TV HEADPHONES PHILIPS SHP 2500
STEREO TV HEADPHONES PHILIPS SHP 2500
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | SHP2500 |
| Color | Black, Gray, Silver |
| Speaker diameter | 40mm |
| Frequency range | 9 - 23000Hz |
| Maximum input power | 50mW |
| Resistance | 32 Ω |
| Sensitivity | 95 dB |
| Sound system | 2.0 (Stereo) |
| Built-in microphone | No |
| Connection | 3.5mm, 6.3mm |
| Cable length | 6 years |
| Wireless | No |
| Volume control | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Fully adjustable headband and ear cushions for a perfect fit. Full-size headphones provide excellent sound isolation. Extra-long 6m cable makes it easy to watch TV from a distance. Convenient volume control |
| Weight | 0.58 kg. |
| Length | 199 mm. |
| Width | 109 mm. |
| Height | 220 mm. |
| Country of manufacture | CN |