Sony WH-CH720 ANC Black
Sony WH-CH720 ANC Black



Sony WH-CH720 ANC Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Sony |
| Weight | 0.3 kg. |
| Depth | 0.203 m. |
| Width | 0.198 m. |
| Height | 0.052 m. |
| NAU05 Guarantee for individuals | 2 years |
| NAU02 Headphone type | Standard |
| NAU01 Construction type | Fully covering ears |
| Fastener type | Around the head |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Sensitivity | up to 100 dB, 108 |
| Connection | Bluetooth (wireless) + 3.5mm (wired) |
| Cord length | Up to 1.39 |
| Cable length (m) | 1.2 |
| Color | Black |
| NAU04 Built-in microphone | There is |
| Volume control | There is |
| Connection type | Wireless |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Noise cancellation | Yes (active) |
| GeneralModel | Sony WH-CH720 |