-
−1%
SHOKZ OpenRun Headset Wireless Neck-band Sports Bluetooth Blue
SHOKZ OpenRun Headset Wireless Neck-band Sports Bluetooth Blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Multipoint connectivity | Yes |
| Weight | 26 g |
| Product colour | Blue |
| Recommended age group | Adult |
| Volume control | Button |
| Protection features | Weatherproof |
| Suitable for indoor use | Yes |
| LED indicators | Yes |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Product type | Headset |
| Wearing style | Neck-band |
| Housing material | Titanium |
| Recommended usage | Sports |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Cables included | USB |
| Quantity | 1 |
| Carrying case | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, SBC, HFP, HSP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless range | 33 m |
| Standby time | 240 h |
| Fast charging time | 10 min |
| Battery capacity | 160 mAh |
| Fast charging | Yes |
| Charging voltage | 5 V |
| Microphone type | Built-in |
| Microphone sensitivity | -38 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Ear coupling | Bone сonduction |
| Headphone sensitivity | 105 dB |
| Battery life | 480 min |
| Charging time | 90 min |