Sennheiser Accentum Wireless Headphones White
Sennheiser Accentum Wireless Headphones White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Maximum current | 0.7 A |
| Input voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Weight | 222 g |
| Compatible with | A2DP, AVRCP, HFP |
| Wearing style | Around-the-ear |
| Charging time | 3 h |
| Noise reduction | Yes |
| Product type | Headphones |
| Product colour | White |
| Microphone in | Yes |
| Battery capacity | 0.8 Ah |
| Headphone frequency | 50 - 8000 Hz, 10 - 20000 Hz |
| Built-in microphone | Yes |
| Warnings | The product contains batteries which must be disposed of correctly., Read the user manual before use., Do not disassemble or modify the product yourself. |
| Driver type | Dynamic |
| Frequency | 2402 -2480 MHz |
| Sensitivity | 100 dB |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.3% |
| Ear coupling | Circumaural |
| Operating time (max) | 50 h |
| Sound pressure level | 106 dB |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 Class 1 |