Sena SF2-03 Bluetooth 4.1 800 m motorcycle intercom
Sena SF2-03 Bluetooth 4.1 800 m motorcycle intercom
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Speakers | Yes |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Microphone in | Yes |
| LED indicators | Signaling |
| Depth | 16.6 mm |
| Height | 38.7 mm |
| Width | 73.3 mm |
| Weight | 35 g |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Maximum range | 800 m |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Clamping clip | Yes |
| Certificates | CE |
| Talk time | 13 h |
| Battery recharge time | 1.5 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Warnings | Keep away from children., Do not use near sources of heat or flame., Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks. |