SENA MOTORBIKE INTERCOM 5RLITE-01 FOR 1 HELMET
SENA MOTORBIKE INTERCOM 5RLITE-01 FOR 1 HELMET
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Product colour | Black |
| Microphone in | Yes |
| Weight | 32 g |
| Height | 19 mm |
| Width | 76 mm |
| Depth | 41 mm |
| Audio codecs | SBC |
| Bluetooth profiles | HSP, HFP, A2DP, AVRCP |
| Voice activation | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Maximum temperature | 55°C |
| Regulatory Approvals | CE, FCC, IC |
| Maximum range | 700 m |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Noise reduction | Yes |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| Speakers | Yes |
| Strap mount | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Talk time | 8 h |
| Charging time | 2.5 h |