SENA 20S EVO DUO 20S-EVO-10D motorcycle intercom Bluetooth 4.1 2000 m Black, Silver
SENA 20S EVO DUO 20S-EVO-10D motorcycle intercom Bluetooth 4.1 2000 m Black, Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Certification | CE, FCC, IC |
| Microphone in | Yes, Yes |
| Product colour | Black |
| Depth | 48.3 mm |
| Weight | 61 g |
| Width | 94.7 mm |
| Height | 25.5 mm |
| FM radio | No |
| Works with the Google Assistant | No |
| Voice activation | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Audio codecs | SBC |
| Number of users | 8 user(s) |
| Maximum range | 2000 m |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Works with Apple Siri | No |
| USB cable included | Yes |
| Handrails | Yes |
| Binding post | Yes |
| Accessories included in set | Velcro fasteners, Microphone sponges |
| Quantity per set | 1 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Talk time | 13 h |
| Charging time | 2.5 h |