Savio TWS-09 IPX5 headphones/headset Wireless In-ear Music Bluetooth Black
Savio TWS-09 IPX5 headphones/headset Wireless In-ear Music Bluetooth Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 8.4 g |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Headset type | Binaural |
| Product type | Headphones |
| Recommended usage | Music |
| Operating keys | Volume -, Volume +, Track > , Play/Pause, Track < |
| Volume control | Touch |
| Accessories included in set | 3 sizes silicone eartips |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Ear pads | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Quantity | 1 |
| Carrying case | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Battery recharge time | 1 h |
| Battery charge indicator | Yes |
| Standby time | 120 h |
| Power bank function | Yes |
| Talk time | 8 h |
| Microphone type | Built-in |
| Impedance | 16 Ω |
| Built-in microphone | Yes |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Water-resistant | Yes |
| Headphone sensitivity | -42 dB |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |