- New
- In stock
Samsung Galaxy Buds4 Headset Wireless In-ear Calls/Music Bluetooth White
Samsung Galaxy Buds4 Headset Wireless In-ear Calls/Music Bluetooth White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB Type-C required charging power (max) | 4.5 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 2.5 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Charging case weight | 45.1 g |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 51 x 51 x 28.3 mm |
| Right earpiece weight | 4.6 g |
| Left earpiece weight | 4.6 g |
| Wearing style | In-ear |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Headset type | Binaural |
| Control type | Touch |
| Housing material | Metal |
| Adaptive EQ | Yes |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Volume control | Touch |
| Virtual surround technology | 360° Audio |
| Market segment | Consumer |
| Product colour | White |
| Virtual surround | Yes |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| AC adapter included | No |
| Charging case connector type | USB Type-C |
| Charging case type | Wired & Wireless |
| Charging case | Yes |
| Bluetooth profiles | SBC, AAC, SSC, LC3 |
| Bluetooth version | 6.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time (charging case/ANC off) | 30 h |
| Continuous audio playback time (charging case/ANC on) | 24 h |
| Continuous audio playback time (ANC off) | 6 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Continuous audio playback time (ANC on) | 5 h |
| Wireless charging | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Number of microphones | 6 |
| Microphone type | Built-in |
| Noise canceling | Yes |
| Number of drivers | 2 |
| Driver unit | 1.1 cm |
| Ear coupling | Intraaural |
| Driver type | Dynamic |
| Noise canceling type | Active |