-
−2%
Samsung Galaxy Buds 4 Pro True Wireless Stereo (TWS) in-ear Bluetooth headset, white
Samsung Galaxy Buds 4 Pro True Wireless Stereo (TWS) in-ear Bluetooth headset, white
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB Type-C charging port | Yes |
| Width | 30.8 mm |
| Height | 19.6 mm |
| Depth | 18.1 mm |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 51 x 28.3 x 51 mm |
| Weight | 54.3 g |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Wearing style | In-ear |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Calls/Music |
| AC adapter included | No |
| Charging case capacity | 530 mAh |
| Connectivity technology | True Wireless Stereo (TWS) |
| USB connector | USB Type-C |
| Bluetooth version | 6.1 |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Battery capacity | 61 mAh |
| Battery operated | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Battery capacity (charging case) | 530 mAh |
| Continuous audio playback time (ANC off) | 7 h |
| Continuous audio playback time (charging case/ANC off) | 26 h |
| Number of microphones | 6 |
| Microphone type | Built-in |
| Warnings | Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks., Keep away from children., Do not use near sources of heat or flame. |
| Ear coupling | Intraaural |
| Noise reduction | Yes |
| Driver unit | 1.1 cm |
| Noise canceling type | Active |
| Noise canceling | Yes |