- In stock
Panasonic RP-HT161E-K
Panasonic RP-HT161E-K



Panasonic RP-HT161E-K
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PANASONIC, Panasonic |
| Model | RP-HT161E-K |
| Weight | 130 g, 0.391 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 30 mm |
| Frequency range | 10 - 27000Hz |
| Maximum input power | 1000mW |
| Resistance | 24 Ω |
| Sensitivity | 98 dB |
| Built-in microphone | No |
| Connection | 3.5mm, 6.3mm |
| Cable length | 2 years |
| Wireless | No |
| Included | headphones |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 190 mm. |
| Width | 105 mm. |
| Height | 178 mm. |
| Country of manufacture | CN |