- In stock
Motorcycle Intercom Sena 10R Duo
Motorcycle Intercom Sena 10R Duo
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Product colour | Grey |
| Centre speaker driver diameter | 4 cm |
| Height | 13.7 mm |
| Width | 36.6 mm |
| Depth | 70.7 mm |
| Weight | 22 g |
| Headset mode | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HSP, HFP |
| Transmission frequency range | 76 - 108 MHz |
| FM radio | Yes |
| Maximum range | 900 m |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Number of users | 4 user(s) |
| Preset stations quantity | 10 |
| Quantity | 2 |
| Talk time | 10 h |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Charging time | 3 h |