Motorbike intercom SENA 30K EVO DUO
Motorbike intercom SENA 30K EVO DUO








Motorbike intercom SENA 30K EVO DUO
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Product colour | Black |
| Height | 27 mm |
| Weight | 61 g |
| Width | 102 mm |
| Depth | 56 mm |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Maximum range | 2000 m |
| FM radio | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Audio codecs | SBC |
| USB port | No |
| Microphone in | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Headset mode | Yes |
| Quantity | 2 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Charging time | 1.5 h |