- In stock
Motorbike Intercom Sena 20S EVO DUO 20S-EVO-11D
Motorbike Intercom Sena 20S EVO DUO 20S-EVO-11D












Motorbike Intercom Sena 20S EVO DUO 20S-EVO-11D
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Certification | CE, FCC, IC |
| Product colour | Black |
| Microphone in | Yes |
| Depth | 48.3 mm |
| Width | 94.7 mm |
| Height | 25.5 mm |
| Weight | 61 g |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| FM radio | No |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Number of users | 8 user(s) |
| Maximum range | 2000 m |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Audio codecs | SBC |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Charging time | 2.5 h |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Talk time | 13 h |