- In stock
Ksix Wireless hands-free headset Executive 2, Black
Ksix Wireless hands-free headset Executive 2, Black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
KSIX Executive is a sleek, compact wireless headset with a multifunction button for calls, music, and voice assistants.
Designed for all-day wear with a secure ear hook and ergonomic ear tip. Offers up to 20 hours of battery life.
Battery life
20 hours
Battery
120 mAh
Charging time
2 hours
Operating range
10 m
Frequency range
20 Hz - 20 kHz
Impedance
16 Ω
Sensitivity
42dB ± 3dB
| Color | Black |
| Headphones Type | Bevielės |
| Headphones Usage | Dedamos ant ausų |
| Model | Executive |
| Depth | 0.12000 m |
| Height | 0.03500 m |
| Width | 0.07000 m |
| Weight Brutto | 0.10000 kg |
| Weight Netto | 0.06000 kg |