JVC HA-RX700 Headphones Wired Head-band Black
JVC HA-RX700 Headphones Wired Head-band Black
JVC HA-RX700 Headphones Wired Head-band Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 330 g |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Cable length | 3.5 m |
| Product type | Headphones |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connectivity technology | Wired |
| 6.35 mm connector | Yes |
| Magnet type | Neodymium |
| Driver unit | 5 cm |
| Headphone frequency | 8 - 25000 Hz |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone sensitivity | 105 dB |
| Maximum input power | 1500 mW |
| Impedance | 48 Ω |