JVC HA-RX500-E Headphones Wired Head-band Music Black, White
JVC HA-RX500-E Headphones Wired Head-band Music Black, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 194 g |
| Product colour | Black, White |
| Volume control | No |
| Foldable | No |
| Cable length | 3.5 m |
| Cable colour | Black |
| Recommended usage | Music |
| Product type | Headphones |
| Detachable cable | No |
| Wearing style | Head-band |
| Quantity | 1 |
| Audio adapters included | 6.3 mm |
| Connector contacts plating | Gold |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | No |
| RF connectivity | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| 2.5 mm connector | No |
| Microphone type | Not available |
| Driver unit | 4 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Magnet type | Neodymium |
| Headphone frequency | 10 - 22000 Hz |
| Maximum input power | 1200 mW |