JVC HA-A7TANU Bluetooth earphones, blue
JVC HA-A7TANU Bluetooth earphones, blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 19 g |
| Charging case weight | 38 g |
| Mobile operating systems supported | iOS, Android |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Product type | Headset |
| Product colour | Blue |
| Protection features | Water resistant |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Volume control | Yes |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Music |
| Headset type | Binaural |
| Charging case | Yes |
| Extra earbuds | Yes |
| USB cable | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Maximum operating distance | 10 m |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| 3.5 mm connector | No |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth | Yes |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery life (max) | 6 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery operated | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Fast charging | No |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 14 h |
| Charging case connector type | Micro-USB |
| USB charging connector | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Impedance | 16 Ω |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |