- In stock
JVC HA-A6T Headset True Wireless Stereo (TWS) In-ear Calls/Music Bluetooth Black
JVC HA-A6T Headset True Wireless Stereo (TWS) In-ear Calls/Music Bluetooth Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 30 g |
| Control type | Touch |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Product type | Headset |
| Protection features | Dust resistant, Water resistant |
| Wearing style | In-ear |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Auto-connect | Yes |
| Clear sound | Yes |
| Extra earbuds | Yes |
| Charging case | Yes |
| Carrying case weight | 30 g |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth profiles | A2DP, HFP, AVRCP |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Connectivity technology | True Wireless Stereo (TWS) |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 23 h |
| Charging source | USB |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Fast charging time | 15 min |
| Continuous audio playback time | 7.5 h |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery operated | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery recharge time (charging case) | 2.5 h |
| Microphone type | Built-in |
| Warnings | Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks., Do not use near sources of heat or flame., Keep away from children. |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Number of drivers | 1 |
| Driver unit | 6 mm |
| Magnet type | Neodymium |
| Impedance | 16 Ω |