- In stock
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
Metal stereo earphones
High quality bass driven sound for optimal music experience
In-line microphone
Comfortable soft silicone ear cushions
| Summary | Gembird MHS-EP-001. Product type: Headset. Connectivity technology: Wired. Recommended usage: Calls/Music. Headphone frequency: 50 - 18000 Hz. Cable length: 0.9 m. Weight: 12 g. Product colour: Black, White |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=7741 |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.065 |
| Cable length | 0.9 m |
| Certification | RoHs, ISO 9002, CE |
| Country of origin | China |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black/White |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Wearing style | In-ear |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 50 - 18000 Hz |
| Microphone type | In-line |
| Depth | 16.4 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 12 g |
| Width | 42 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 144 g |
| Package width | 65 mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Product Net Weight | 0.012 kg |