Activejet black power strip with cord ACJ COMBO 5G 1,5M/BEZP.AUTO/CZ
Activejet black power strip with cord ACJ COMBO 5G 1,5M/BEZP.AUTO/CZ
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC outlet types | Type E |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Suitable location | Home office, Universal, Living room, Office |
| Case type | Safe, fire-resistant and nonconductive housing |
| Power plug type | Type E |
| On/off switch | Yes |
| Indication light | Yes |
| Swivel AC outlet | No |
| Safety shutter | Yes |
| Number of poles | 2 |
| Mounting options | Floor or wall-mounted |
| Cable length | 1.5 m |
| Placement supported | Indoor |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power protection features | Under voltage, Over voltage, Over power, Input fuse, Under power |
| Maximum current | 10 A |
| Maximum input power | 2300 W |
| Standby current | 0.5 mA |
| Height | 50 mm |
| Depth | 320 mm |
| Weight | 250 g |
| Width | 55 mm |
| AC outlets quantity | 5 AC outlet(s) |
| Cable colour | Black |