Activejet APN-8G/5M-GR power strip with cord
Activejet APN-8G/5M-GR power strip with cord
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Sustainability certificates | CE |
| Swivel AC outlet | No |
| Product colour | Grey |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Plastic |
| Additional information | Can be attached to the ground |
| On/off switch | Yes |
| Indication light | Yes |
| Suitable location | Office, Home office, Living room, Universal |
| Power plug type | Type E |
| Cable length | 5 m |
| AC outlet types | Type C, Type E |
| Safety shutter | Yes |
| Power protection features | Under voltage, Over voltage, Input fuse |
| Maximum current | 10 A |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Weight | 698 g |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Cable colour | Grey |