- In stock
Activejet 3GNU - 3M - C power strip with cord
Activejet 3GNU - 3M - C power strip with cord
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Suitable location | Office, Universal, Living room, Home office |
| Swivel AC outlet | No |
| Product colour | Black |
| Indication light | No |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| On/off switch | Yes |
| AC outlet types | Type E (FR) |
| Cable length | 3 m |
| Housing material | Plastic |
| Placement supported | Indoor |
| Power plug type | Type E |
| Maximum current | 10 A |
| AC input voltage | 230 V |
| Width | 178 mm |
| Weight | 395 g |
| Depth | 60 mm |
| Height | 38 mm |
| Cable colour | Black |
| Warnings | Keep the extension cord away from water and moisture., Avoid overloading shelves to prevent damage or tipping over., Do not use a damaged extension cord. |