- In stock
-
−1%
Action camera DJI GOPRO HERO, black
Action camera DJI GOPRO HERO, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GOPRO, DJI |
| Model | GOPRO HERO |
| Length | 5.66 cm, 226 mm. |
| Width | 4.77 cm, 112 mm. |
| Height | 2.94 cm, 75 mm. |
| Color | Black color |
| Video recording speed | 1080p@30fps |
| Number of megapixels | 12 |
| Image stabilization | Yes |
| Battery capacity | 1255mAh |
| Screen diagonal | 1.76 inches |
| Supported memory cards | Micro SD |
| Maximum memory card capacity | 256GB |
| Connectors | 1 x USB-C |
| WiFi interface | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Bluetooth interface | Yes |
| Navigation (GPS) function | No |
| Weight | 0.086 kg, 0.376 kg. |
| Degree of protection (IP) | None |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Water resistance up to | 5 years |
| Battery warranty | 12 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |