- In stock.
Varta Blue Dynamic B32
Varta Blue Dynamic B32


Varta Blue Dynamic B32
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GARDA, Gate |
| Model | SLI B32 |
| Battery type | Lead acid |
| The battery is designed for | For cars |
| Voltage | 12V |
| Battery capacity | 45 Ah |
| Starting current power | 330 A |
| Polarity | - + |
| Length | 23.8 cm, 238 mm. |
| Width | 12.9 cm, 129 mm. |
| Height | 22.7 cm, 227 mm. |
| Weight | 11.43 kg, 11.7 kg. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Blue Dynamic |
| Country of manufacture | Czech |