Varta Black Dynamic B23
Varta Black Dynamic B23


Varta Black Dynamic B23
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GARDA, Gate |
| Model | SLI B23 |
| Battery type | Lead acid |
| The battery is designed for | For cars |
| Voltage | 12V |
| Battery capacity | 45 Ah |
| Starting current power | 300 A |
| Polarity | - + |
| Length | 21.9 cm, 220 mm. |
| Width | 13.5 cm, 135 mm. |
| Height | 22.5 cm, 225 mm. |
| Weight | 10.78 kg, 10.78 kg. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Black Dynamic |
| Country of manufacture | Czech |