- In stock.
FIAMM Titanium Pro 75Ah
FIAMM Titanium Pro 75Ah



FIAMM Titanium Pro 75Ah
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FIAMM, Fiamm |
| Model | Pro L3B 75P |
| Battery type | Lead acid |
| The battery is designed for | For cars |
| Voltage | 12V |
| Battery capacity | 75 Ah |
| Starting current power | 730 A |
| Polarity | - + |
| Length | 27.8 cm, 278 mm. |
| Width | 17.5 cm, 175 mm. |
| Height | 17.5 cm, 175 mm. |
| Weight | 17 kg, 17 kg. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Titanium Pro |
| Country of manufacture | IT |