- In stock.
FIAMM Titanium Pro 74Ah
FIAMM Titanium Pro 74Ah
FIAMM Titanium Pro 74Ah
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FIAMM, Fiamm |
| Model | L3 74P |
| Battery type | Lead acid |
| The battery is designed for | For cars |
| Voltage | 12V |
| Battery capacity | 74 Ah |
| Starting current power | 680 A |
| Polarity | - + |
| Length | 27.8 cm, 278 mm. |
| Width | 17.5 cm, 175 mm. |
| Height | 19 cm, 190 mm. |
| Weight | 17.2 kg, 17.2 kg. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Titanium Pro |
| Country of manufacture | IT |