ACCUMULATOR VARTA SD 554400053 C30 54 A
ACCUMULATOR VARTA SD 554400053 C30 54 A


ACCUMULATOR VARTA SD 554400053 C30 54 A
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GARDA, Gate |
| Model | SLI C30 |
| Battery type | Lead acid |
| The battery is designed for | For cars |
| Voltage | 12V |
| Battery capacity | 54 Ah |
| Starting current power | 530 A |
| Polarity | - + |
| Length | 20.7 cm, 207 mm. |
| Width | 17.5 cm, 175 mm. |
| Height | 19 cm, 190 mm. |
| Weight | 12.38 kg, 12.38 kg. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Silver Dynamic |
| Country of manufacture | Czech |