WIWA TUNER DVB-T/T2 H.265 PRO
WIWA TUNER DVB-T/T2 H.265 PRO
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Tuner type | Digital |
| Product colour | Black |
| Number of tuners | 1 tuner(s) |
| Recording | Yes |
| Video playback | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.35 W |
| AC input frequency | 50/60Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 7.5 W |
| Depth | 110 mm |
| Width | 132 mm |
| Height | 33 mm |
| Weight | 270 g |
| Quick start guide | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Certification | CE |
| RoHS compliance | Y |
| HDMI version | 1.3 |
| SCART ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| RF ports quantity | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Digital audio coaxial out | 1 |
| Wi-Fi | Optional |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HD type | Full HD |
| Digital signal format system | DVB-T2, DVB-T |
| Supported video modes | 720p, 576p, 1080p, 1080i |
| Signal source | Cable |
| Image formats supported | PNG, JPEG, BMP, JPG |
| Audio formats supported | MP3, M4A, ACC |
| Video formats supported | FLV, TS, MKV, M2TS, AVC, DIVX, TP, MPEG4, MOV, H.264, AVI, HEVC/H.265, TPR, 3GP, MPEG, MP4, XVID, VOB |
| Subtitle formats supported | SRT, SUB, ASS, SSA, TXT |