- In stock
WIWA TUNER DVB-T/T2 H.265 LITE
WIWA TUNER DVB-T/T2 H.265 LITE
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Tuner type | Digital |
| Number of tuners | 1 tuner(s) |
| Video playback | Yes |
| Recording | Yes |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power consumption (standby) | 0.35 W |
| Power consumption (typical) | 7.5 W |
| AC input frequency | 50/60Hz |
| Height | 32 mm |
| Weight | 190 g |
| Width | 145 mm |
| Depth | 90 mm |
| Quick start guide | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Certification | CE |
| RoHS compliance | Y |
| DC-in jack | Yes |
| Wi-Fi | Optional |
| SCART ports quantity | 1 |
| Digital audio coaxial out | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.3 |
| RF ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Supported video modes | 1080p, 1080i, 576p, 720p |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2 |
| HD type | Full HD |
| Signal source | Cable |
| Video formats supported | HEVC/H.265, TPR, AVC, DIVX, TP, MPEG, MP4, XVID, AVI, VOB, MPEG4, MOV, TS, MKV, M2TS, 3GP, FLV, H.264 |
| Audio formats supported | ACC, MP3, M4A |
| Image formats supported | JPG, PNG, JPEG, BMP |
| Subtitle formats supported | ASS, SRT, SSA, SUB, TXT |