- In stock
Wahl Travel Kit Deluxe Black, Stainless steel
Wahl Travel Kit Deluxe Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Stainless steel, Black |
| Power source | Battery |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery technology | Lithium |
| Batteries required | Yes |
| Depth | 50 mm |
| Height | 200 mm |
| Width | 120 mm |
| Weight | 307 g |
| Control type | Scrollbar |
| Cutter width | 2.3 cm |
| Easy to clean | Yes |
| Hair comb | Yes |
| Trimming styles | Goatee, Moustache, Sideburns |
| Wet & Dry | No |
| Minimum hair length | 0.7 mm |
| Batteries included | Yes |
| Scissors | Yes |
| Storage pouch | Yes |
| Cleaning brush | Yes |