Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source | AC/Battery |
| Operating time | 150 min |
| Charging time | 2.5 h |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Fast charging | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Suitable for entire body | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Cutter width | 4 cm |
| Motor type | Rotary motor |
| Product colour | Black, Silver |
| Charger | Yes |
| Carrying case | Yes |
| Power cord included | Yes |
| Attachment combs | Eyebrow, Head, Ear, Nose, Beard |
| Number of shaving heads included | 4 |
| Base station | Yes |
| Hair comb | Yes |
| Combs quantity | 10 |
| Cleaning brush | Yes |
| Scissors | Yes |
| Oil included | Yes |
| Body-trimming comb | Yes |
| Cordless | Yes |
| On/off switch | Yes |