Wahl 09243-2616 Home Pro Black, Metallic
Wahl 09243-2616 Home Pro Black, Metallic












Wahl 09243-2616 Home Pro Black, Metallic
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| AC input voltage | 230 V |
| Power source | AC |
| Rechargeable | No |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight | 440 g |
| Product colour | Metallic, Black |
| Number of speeds | 1 |
| Maximum hair length | 2.5 cm |
| Minimum hair length | 1 mm |
| Cutter width | 4.6 cm |
| Precision trimmer | Yes |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Number of length steps | 8 |
| Carrying case | Yes |
| Combs quantity | 8 |
| Hair comb | Yes |
| Styling comb | Yes |
| Protection cap | Yes |
| Scissors | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Oil included | Yes |
| Tweezers | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| On/off switch | Yes |