-
−1%
Wahl 05606-308 hair trimmers/clipper Silver
Wahl 05606-308 hair trimmers/clipper Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 16
business days
| Rechargeable | No |
| Power source | AC/Battery |
| Certification | CE |
| Cutter width | 3 cm |
| Product colour | Silver |
| Maximum hair length | 1.2 cm |
| Number of length steps | 9 |
| Minimum hair length | 0.7 mm |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Warnings | Use in accordance with the instructions., Store in a dry place., Keep out of the reach of children. |