Tuner TV WIWA H.265 2790Z (DVB-T, HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264)
Tuner TV WIWA H.265 2790Z (DVB-T, HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Recording | Yes |
| HDD recording | Yes |
| Power consumption (typical) | 7.5 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power consumption (standby) | 0.35 W |
| Weight | 290 g |
| Width | 168 mm |
| Height | 37 mm |
| Depth | 105 mm |
| Quick start guide | Yes |
| Multi-code remote control | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.3 |
| Digital audio coaxial out | 1 |
| SCART ports quantity | 1 |
| Wi-Fi | Optional |
| HD type | Full HD |
| Supported video modes | 720p, 1080p, 1080i, 576p |
| Digital signal format system | DVB-T2, DVB-T |
| Video formats supported | MPEG4, MOV, MPEG, MP4, XVID, FLV, VOB, MKV, M2TS, DIVX, TP, TS, HEVC/H.265, H264/AVC, TPR, AVI, 3GP |
| Audio formats supported | ACC, M4A, MP3 |
| Image formats supported | JPG, PNG, BMP, JPEG |
| Subtitle formats supported | SSA, AAS, TXT, SUB, SMI, SRT |