ProfiCare PC-HSM/R 3052 Black,Blue
ProfiCare PC-HSM/R 3052 Black,Blue




ProfiCare PC-HSM/R 3052 Black,Blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Battery type | Built-in battery |
| Power source | Battery |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Rechargeable | Yes |
| Width | 45 mm |
| Height | 49 mm |
| Depth | 180 mm |
| Precision trimmer purpose | Beard |
| Number of length steps | 5 |
| Product colour | Black, Blue |
| Trimmer included | Yes |
| Oil included | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Charger | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Cordless | Yes |
| Storage stand | Yes |
| Battery charge indicator | Yes |