- In stock
-
−2%
Philips HAIRCLIPPER Series 9000 Self-sharpening metal blades Hair clipper
Philips HAIRCLIPPER Series 9000 Self-sharpening metal blades Hair clipper
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Memory function | Yes |
| Charging time | 1 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Power source | AC/Battery |
| Operating time | 120 min |
| Rechargeable | Yes |
| Maximum hair length | 4.2 cm |
| Cutter width | 4.1 cm |
| Suitable for entire body | No |
| Number of length steps | 60 |
| Product colour | Silver, Black |
| Step precise | 0.2 mm |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Attachments quantity | 3 |
| Pouch | Yes |
| Travel pouch | Yes |
| Oil-free maintenance | Yes |