Philips All-in-One Trimmer 9000 Series MG9531/15 15-in-1 Trimmer
Philips All-in-One Trimmer 9000 Series MG9531/15 15-in-1 Trimmer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Detail trimmer included | Yes |
| Charging time | 1 h |
| Operating time | 120 min |
| Power source | Battery |
| Battery type | Built-in battery |
| Number of length steps | 27 |
| Blade material | Metal |
| Precision trimmer purpose | Face, Head |
| Suitable for | Universal |
| Minimum hair length | 0.2 mm |
| Wet & Dry | Yes |
| Step precise | 0.2 mm |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Product colour | Black |
| Suitable for entire body | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Body-trimming comb | Yes |
| Attachment combs | Eyebrow, Body |
| AC adapter included | No |
| Attachments quantity | 15 |
| Travel pouch | Yes |
| Precision comb | Yes |
| Travel lock | Yes |
| Ergonomic grip | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Comb type | 3-7 mm; 9-13 mm; 16-20 mm |
| Battery level indicator | Yes |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Charging indicator | Yes |
| Battery low indication | Yes |