Mesko MS 2842 Hair clipper with LCD display - USB-c
Mesko MS 2842 Hair clipper with LCD display - USB-c














Mesko MS 2842 Hair clipper with LCD display - USB-c
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Material | Titanium, Ceramic |
| Waterproof | IPX6 |
| Charging via USB C | Yes |
| Charging time | 2.5 h |
| Power | 5 W |
| Runtime | 200 min |
| Built-in display | LED, Yes |
| Maximum hair length | 1.4 cm |
| Product colour | Black, Silver |
| Blade material | Ceramic |
| Minimum hair length | 0.8 mm |
| USB cable included | Yes |
| Brush included | Yes |
| Number of nozzles | 4 |
| Ergonomic design | Yes |
| Cordless | Yes |