MAGNAT MA-900 STEREO AMPLIFIER BLACK
MAGNAT MA-900 STEREO AMPLIFIER BLACK





MAGNAT MA-900 STEREO AMPLIFIER BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bluetooth | Yes |
| Product colour | Black |
| Purpose | Home |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Remote control included | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 700 W |
| Weight | 11.7 kg |
| Depth | 362 mm |
| Width | 433 mm |
| Height | 162 mm |
| Power output per channel (20-20KHz@8 Ohm) | 130 W |
| Input sensitivity | 470 mV |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 105 dB |
| Peak power per channel | 320 W |
| Amplifier class | A/B |
| Power output per channel (20-20KHz @ 4 Ohm) | 200 W |
| Subsonic filter | Yes |
| Headphone connectivity | 6.3 mm |
| 3.5 mm jack input | 1 |
| Audio RCA outputs | 1 |
| Digital audio coaxial in | 2 |
| Digital audio optical in | 2 |
| RCA input | 5 |