Hair clipper Adler AD 2831
Hair clipper Adler AD 2831







Hair clipper Adler AD 2831
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source | AC / battery |
| Charging time | 2.5 h |
| Battery life (max) | 3 h |
| Power | 100 W |
| Maximum hair length | 1.2 cm |
| Built-in display | LCD, Yes |
| Blade material | Ceramic |
| Product colour | Silver |
| Minimum hair length | 1 mm |
| Brush included | Yes |
| Charger | 1 |
| Number of nozzles | 6 |
| Ergonomic design | Yes |
| Cordless | Yes |