Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
USB type-C plug to 3.5 mm audio socket adapter cable
Enables connecting headphones that use a 3.5 mm audio plug to your mobile devices
Supports both audio playback and microphone function
| Summary | Gembird GMB Audio A-CM-3.5F-01. Connector 1: 4-pins 3.5 mm, Connector 1 gender: Female, Connector 2: USB Type-C, Connector 2 gender: Male, Cable length: 0.1 m, Product colour: White |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=12973 |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Unit Box Width | 0.08 |
| Cable length | 0.1 m |
| Connector 1 | 4-pins 3.5 mm |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 | USB Type-C |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Product colour | White |
| Weight | 4 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package type | Hanging box |
| Package weight | 26 g |
| Package width | 20 mm |
| Model name | A-CM-3.5F-01 |
| Units per Shipping Box | 96 |
| Unit Calculated Volume | 0.0002749 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.031 kg |